Pozor na marketing, alebo ako si zvoliť marketingovú agentúru

Zdravím vás opäť s článkom, ktorý bude dnes zameraný na kvalitu toho, čo ponúka dnešný internet a dnešný "tvorcovia" stránok respektíve ich optimalizátori.

V dnešnej dobe, kedy povedzme si to na rovinu a je to pravdou je čoraz ťažšie sa presadiť na širokom poli internetu. Internet a podnikanie na ňom je výzva, ktorá sa dá prijať, ale nie všetci ju správne pochopia v takej miere aby mohli plnohodnotne poskytovať svoje (platené) služby ďalším nazvime ich "klientom". Pokiaľ si sami netrúfate na propagáciu svojej stránky na poli reklamy, natíska sa nám logická alternatíva voči našim laickým znalostiam profesionálnejšia voľba, akou je voľba správnej marketingovej agentúry, ktorá spraví propagáciu za vás. A tu padla kosa na meň - obrazne. Ako sa zorientovať v takom množstve ponúk agentúr - respektíve ako si vybrať tú "správnu"? Mne osobne po zadaní do vyhľadávača firefox (nerobím reklamu) pri zadaní slov "reklamná agentúra" vyhodilo toto : Približný počet výsledkov: 2 170 000 - "Včul babo raď "
Chcem vám dať preto niekoľko dobrých rád:

  • Neklikajte na príspevky vo vyhľadávaní s označením "reklama" sú to platené výsledky a obvykle čo "odflákli prácou", doháňajú platenou reklamou - česť výnimkám
  • Pátrajte vo svojom okolí - pokiaľ má nejaký váš známy nejakú pozitívnu skúsenosť s margetingovou agentúrou, využite to vo svoj prospech a dohodnite si schôdzku s agentúrou.
  • Má vami vybraná agentúra www stránky? Perfektné ! Prezrite si celú ich prezentáciu, a subjektívne zhodnoťte ich stránky. Pokiaľ potrebujete viac informácií skúste tento odkaz : seo-servis.cz - klikni a vyberte si kartu horného menu "Zdrojový kód" následne do políčka dolu napíšte názov stránky aj s koncovkou, napr "mojastranka.sk", výsledky uvidíte do pár sekúnd. Pokiaľ je tom stránka percentuálne nízko a má veľa chýb - tak je voľba na vašom zvážení.
  • Má ich stránka dostupné recenzie? Ak áno, pokúste sa dohľadať ich klientov a skontaktujte ich, nech vám podajú svoj dojem na prácu agentúry.

Nechcem Vás týmto článkom odradiť v dôvere voči agentúram, ale aj tu platí jasné pravidlo "Dôveruj, ale preveruj", nakoľko všetko stojí čas a čas sú v dnešnej dobe peniaze.

Núka sa mi preto jedno staré prirovnanie, ktoré plne odráža hodnotu toho, čo tým chcem povedať :

Šustrové deti chodia bosé...

(Nenarážam v žiadnom prípade na bývalého prezidenta :) . Toto prirovnanie "sedí ako riť na šerbli" (prepáčte za výraz, no je to trefné), na plné vrece kadejakých marketingových agentúr, s ktorými sa celosvetovo roztrhlo vrece, a povedzme si pravdu aj u nás na našom malom slovensku. Nie, nechcem hádzať všetky do jedného vreca, nakoľko sa to nedá.

Ale...

Úprimne, čo môžete očakávať za svoje nie malé finančné prostriedky od "agentúr", ktoré sa vo svojich stránkach hrdo pýšia vzletnými frázami typu "On-site SEO", alebo "Optimalizácia pre vyhľadávače" a inými... pokiaľ nemajú pre svoje stránky spravený aspoň základ toho, čo sa volá "On-site SEO" , teda v skratke príprava obsahu a kódu stránky, pre základnú dohľadateľnosť potencionálneho zákazníka prostredníctvom internetového vyhľadávania. A práve tu môžte vidieť spomenutú paralelu v prirovnaní takýchto agentúr k bosím šustrovým deťom.

Ide v podstate o to, že takéto agentúry by mali mať svoje stránky naplnené kvalitným a vyoptimalizovaným obsahom, ktorý bude "nájditeľný" nielen prostredníctvom svojho interného vyhľadávania, ale dohľadateľný by mal byť hlavne s prostredia internetu.

Ako sa to nemá : SEO score : 57%

V tomto prípade súbor "robots.txt" je úplne zbytočným a viac menej okrasným prvkom stránky.

Ako sa to má : SEO score : 75%

Je ešte čo zlepšovať, ale nieje to na zlej ceste. Takýto výsledok sa dá dosiahnuť za jednu hodinu práce zo stránkou.

Neberte prosím tento článok ako odhováranie, ale iba ako výstražný prst :)

Ďakujem za prečítanie

Návštevy: 1734